Pozycjonowanie – podejście dla cierpliwych 2 Lipiec 2019

admin

Pozycjonowanie stron WWW jest narzędziem, które może przynieść efekty nawet tego samego dnia, kiedy zostanie zaimplementowane. W typowych scenariuszach należy jednak spodziewać się raczej odroczonego efektu swoich działań. Dlatego często mówi się, że pozycjonowanie jest podejściem strategicznym do promocji. Kiedy w zasadzie należy spodziewać się jego efektów?

Zastana sytuacja

Pozycjonując strony WWW w Internecie musimy pamiętać, że nie jest to działanie podejmowane w próżni. Pozycjonowanie, jak sama nazwa wskazuje, jest zdobywaniem pozycji pomiędzy innymi, już istniejącymi stronami internetowymi, którym też zależy na dobrej pozycji.

Nawet jeśli myślimy o stosunkowo niewielkich miastach, takich jak Konin, musimy przygotować się na to, że nasza strona internetowa będzie ciałem obcym w już istniejącym układzie wzajemnych zależności. Będziemy musieli się przepychać łokciami lub wchodzić w miejsca, gdzie nie ma tłoku.

Nisze i brutalna siła

Zdecydowanie o tym, w jakim kierunku rozwijać będą się nasze działania z zakresu pozycjonowania stron internetowych w Koninie, to podstawa budowy strategii pozycjonowania i promocji w ogóle. Mamy tutaj do wyboru dwa podejścia. Pierwsze z nich zakłada poszukiwanie nisz, czyli takich fraz, dla których nikt się jeszcze nie pozycjonuje lub konkurencja na tych frazach jest stosunkowo niewielka.

Konin może mieć wiele fraz, które pozycjonowane nie są w ogóle, co jednak nie będzie oznaczało, że wyniki wyszukiwania są puste. Samo istnienie w branży daje stronie internetowej jakiś ranking a fakt, że jest to ugruntowana strona internetowa, ranking ten podniesie. Nawet w niszę nie wejdziemy bez walki. – www.activate.pl/pozycjonowanie-stron

Druga opcja to atak frontalny na najbardziej korzystne frazy w Koninie. Szczyt listy wyników może być dla nas nieosiągalny, ale pozycjonowanie stron internetowych wcale nie musi od razu oznaczać szczytu. Perspektywa czasowa w obu podejściach to kilka tygodni.

Powoli w drodze na szczyt

Długoterminowe pozycjonowanie będzie sprawiało, że nasza pozycja będzie rosła nie tylko w tych frazach, na które stawiamy. Ranking strony będzie się ogólnie poprawiał, co przełoży się nawet na frazy, na które nie wpadliśmy.

Po kilku miesiącach ciągłego, nawet niespecjalnie intensywnego pozycjonowania będziemy zyskiwali na wszystkich frontach, a efekty naszych działań, pomimo takie samego nakładu środków przez cały czas, będą coraz lepsze. – https://www.activate.pl/pozycjonowanie-konin

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 2 Lipiec 2019 o godz. 6:43 w kategorii reklama WWW. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.