Dobra strona, czyli jaka? 2 Lipiec 2019

admin

Projektowanie stron WWW jest działaniem o trochę innym charakterze niż to, czego zazwyczaj spodziewają się klienci zamawiający taką usługę i czego się po niej spodziewają. Tradycyjne rozumienie projektowania stron www rysuje nam wizję ładnej strony internetowej, która swoimi walorami przyciąga kolejne osoby i w ten sposób staje się popularna.

W rzeczywistości oczywiście takie coś się nigdy nie pojawi. Wyobraźmy sobie, że siadamy przed komputerem i przeglądamy wszystkie strony internetowe z Konina czy Poznania i zatrzymujemy się na tych ładnych. Absurd. Dobra strona musi być stroną promowaną, co w praktyce oznacza wysokie miejsce na liście wyników w Google, także w Koninie. – www.activate.pl/tworzenie-stron

Strona techniczna

Dla wielu osób będzie to zaskoczeniem, ale projektowanie stron internetowych traktuje sam wygląd jako rzecz bardzo mało ważną. W projektowaniu stron internetowych zaczyna się zazwyczaj od stworzenia logicznej struktury treści na stronie, co jest działaniem czysto technicznym.

Wypełnienie realnymi treściami tworzonych stron internetowych będzie miało miejsce dużo później. Na razie tworzenie stron internetowych w Poznaniu ogranicza się do zapewnienia, że wszystkie najważniejsze mechanizmy, jakich oczekuje wyszukiwarka, zostaną zaimplementowane. – www.activate.pl

Sprawność działania

Dopiero po stworzeniu takiego schematu przychodzi czas na zamieszczanie jakichkolwiek elementów na stronie firmy z Poznania. I nie są to jeszcze treści, ale raczej miejsca na treści, w których będzie można potem eksponować konkretne produkty, usługi, wiadomości, narzędzia i cokolwiek innego, co strona mieć powinna.

Bardzo istotne na tym etapie jest to, by tworzenie stron www było zgodne ze wszystkimi nowoczesnymi standardami i oferowało możliwość wyświetlania strony na dowolnym urządzeniu bez konieczności tworzenia osobnej wersji strony. Czasy budowania podstawowej strony internetowej oraz drugiej strony dla urządzeń mobilnych dawno minęły.

Połączenie z innymi usługami

Tworząc strony www w Koninie trzeba dzisiaj pamiętać także o bardzo ścisłym ich połączeniu z usługami zewnętrznymi. Żeby stronę dało się pozycjonować, musi ona być elementem szerszej sieci, w której pierwsze skrzypce grają zazwyczaj media społecznościowe, ale strona może mieć też odniesienia do forum, do bloga i do masy innych czynników.

Pełna integracja tego typu treści jest ważna dla budowania obecności w sieci i tym samym pozycji w wyszukiwarce.

Ten wpis opublikowano dnia wtorek, 2 Lipiec 2019 o godz. 6:41 w kategorii reklama WWW. Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Komentarze są wyłączone, ale możesz wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Komentowanie wyłączone.